Alternatywne sposoby ogrzewania nowego domu – poznaj je i zapomnij o węglu!

Data dodania: 04.10.2017


Różnego rodzaju grzejniki elektryczne

Jeśli zdarzyła Ci się sytuacja awaryjna – chwilowym rozwiązaniem będącym alternatywą dla ogrzewania węglem mogą być przeróżne grzejniki elektryczne. Niewątpliwa zaleta tego rozwiązania to niski koszt zakupu oraz duże możliwość mobilne – grzejnik możesz wstawić praktycznie wszędzie. Jak się pewnie domyślasz, koszt eksploatacji znacznie przewyższa koszt zakupu, a ciepło wytwarzane przez tego typu urządzenia nie jest trwałe.

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Ekspresowo pomieszczenie ogrzeją tzw. cieplne promienniki, które idealnie sprawdzą się w przypadku niewielkich pomieszczeń, z tego względu, że działają punktowo. Gdy wyłączysz promiennik – przestaje on emitować energię cieplną – podobnie jak konwektory. Jeśli chodzi o to rozwiązanie, ciepło nie jest punktowe, ale rozprowadzane po całości pomieszczenia.

Jeśli zależy Ci na bardziej trwałym poziomie ciepła w domu, musisz wiedzieć że popularnym rozwiązaniem stały się ostatnio grzejniki olejowe, które działaniem są zbliżone do pieców akumulacyjnych. Dzięki temu, że ciepło umiejscowione w oleju jest uwalniane stopniowo, możesz cieszyć się naprawdę długim czasem ogrzewania. Powolne nagrzewanie jest równoznaczne z powolnym stygnięciem. Sama długotrwała eksploatacja nie jest niestety najtańszym rozwiązaniem, dlatego warto przemyśleć tą kwestię, projektując lub budując nowy dom.

Ogrzewanie podłogowe

Czy wiesz, że energia elektryczna może zostać również wykorzystana w ogrzewaniu podłogowym? Instalacja zostaje ukryta pod kafelkami lub panelami, a ciepło uwalnia się ku górze. To powoduje, że nie jest wymagana duża moc instalacji, ponieważ ciepło rozpromienia się równomiernie.

Jakie są rodzaje ogrzewania podłogowego? Wodne oraz elektryczne – pierwsze rozwiązanie lepiej sprawdzi się w przypadku projektu domu wolnostojącego, drugie z kolei polecane jest w mieszkaniach. Ogrzewanie wodne wymaga umieszczenia pod podłogą skomplikowanego systemu rur – to może okazać się sporym wydatkiem, jednak późniejsze koszty eksploatacji mogą pomóc w zwrocie inwestycji.

Who calls you

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na ogrzewanie elektryczne, opierające swoje funkcjonowanie na kablach i foliach grzejnych – możesz liczyć na dużo prostszy montaż bez ingerencji w projekt mieszkania lub domu. Jest to możliwe dzięki temu, że przewody zostają umieszczone bezpośrednio pod podłogą.

Martwisz się tym, że wykorzystanie prądu do ogrzewania podłogowego wcale nie będzie ekonomiczne? To nie będzie Twój problem, ponieważ koszty takiego ogrzewania spokojnie można porównać do ogrzewania gazowego.

Poznałeś już sposoby ogrzewania swojego nowego domu, teraz wystarczy wybrać to, które najlepiej odpowie projektowi Twojego budynku!

Wybuduj dom w Szczecinie