Który styl wnętrzarski jest najbardziej popularny? Przekonaj się sam i wybierz idealne rozwiązania dla siebie!

Data dodania: 04.10.2017


Czasami budowa domu marzeń może trwać zdecydowanie dłużej niż zakładaliśmy – kiedy w końcu prace zaczynają zmierzać ku upragnionemu końcowi – to idealny czas na wybór najlepszego dla nas i naszej rodziny stylu wnętrza.

To właśnie dzięki precyzyjnemu określeniu tego, jak powinien wyglądać styl wnętrza naszego domu, stanie się on naprawdę przytulny.

Styl skandynawski – połączenie domowego ciepła i nowoczesnych form

Od kilku lat w nowoczesnych, polskich domach króluje styl skandynawski. To właśnie on jest najczęściej wybierany, przez wzgląd na połączenie wysokiej estetyki wnętrza oraz jego zaskakującej funkcjonalności. Jest to możliwe, dzięki zredukowaniu elementów o charakterze dekoracyjnym, których funkcje użytkowe są znikome. Styl skandynawski wyróżnia się także zastosowaniem materiałów wysokiej jakości – najczęściej naturalnych.

oferta domów szczecin

Chcesz poznać wytyczne, które pozwolą Ci jak najlepiej określić styl skandynawski? Postaw na prostotę, naturalne barwy i przytulną atmosferę (pomocne tutaj mogą okazać się duże ilości świec!). Budując i urządzając dom w tym stylu, nie zapomnij o jasnych kolorach, które w optyczny sposób powiększą Twoją przestrzeń, a także elementów z drewna naturalnego.

Styl nowoczesny – minimalistyczna i ponadczasowa elegancja

Jesteś fanem bardziej wyszukanych rozwiązań? Mamy propozycję także dla Ciebie! Postaw na styl nowoczesny, który charakteryzuje się minimalizmem stylistycznym. Czy wiesz, że jego źródła możesz odnaleźć zarówno w sztuce, jak i najnowszej architekturze? Nowoczesny wystrój wykorzystuje założenia funkcjonalności przestrzeni mieszkalnej, która powinna być raczej otwarta, niż zamknięta.

Czego musisz wystrzegać się, projektując wnętrze w takim stylu? Spieszymy z odpowiedzią! Unikaj zbyt dużej ilości dodatków oraz ozdób, które niepotrzebnie zagracają przestrzeń. Dekoracje nie powinny po prosty ładnie wyglądać, ale spełniać również określone funkcje. Chciałbyś ożywić swój dom wybudowany w stylu nowoczesnym? Wybierz zielone rośliny, które nadadzą mu weselszego charakteru.

Styl klasyczny – rozwiązanie na lata

Jeśli właśnie skończyłeś budowę domu w Szczecinie lub innym mieście i jesteś fanem tradycji – styl klasyczny będzie dla Ciebie idealny! Jest on z pewnością bezpiecznym i zachowawczym rozwiązaniem, ale wyróżnia się na tle pozostałych bardziej przytulną przestrzenią, która zostaje częściowo wypełniona.

Na co postawić, projektując dom w stylu klasycznym? Pomyśl o tym już w trakcie budowy lub nawet projektu, ponieważ wiele zmian wprowadzonych na tym etapie może ułatwić nam urządzenie domu w tym stylu. Przykład? Konstrukcja schodów, które mogą stać się ozdobą wnętrza.

Inwestowanie w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem