Na jakie domy najczęściej stawiają Polacy? Możesz być zaskoczony!

Data dodania: 04.10.2017


Czy wiesz o tym, że podobnie jak w branży modowej, wśród projektów architektonicznych i budowlanych panują regularnie zmieniające się trendy? Popularność poszczególnych stylów i brył ulega ciągłej zmianie – jeśli jesteś ciekaw, na co aktualnie stawiają Polacy – zapraszamy do lektury!

Dom średnich rozmiarów z poddaszem

Opierając się na ciekawym badaniu preferowanych wyborów prywatnych kupców mieszkań, przeprowadzonym przez portal oferujący sprzedaż oraz wynajem mieszkań i domów, śmiało możemy stwierdzić, że z przeprowadzonych ankiet wynika, że kupujący w naszym kraju mają jasno sprecyzowane oczekiwania co do zakupywanej nieruchomości. Jakie konkretne? Analizując dane można stwierdzić, że najpopularniejszym wyborem kupujących lub planujących budowę domu są budynki wolnostojące, wyposażone w użytkowe poddasze. Powierzchnia użytkowa domu to maksymalnie 150 metrów kwadratowych, często jednak rezygnuje się z budowy piwnicy.

projektowanie stron poznań

Dlaczego tak często pada na taki wybór? Po pierwsze – domy o takiej powierzchni osiągają bardzo korzystne rezultaty, jeśli chodzi o kwestię energooszczędności. Po drugie – koszt eksploatacji tego typu budynku jest stosunkowo nieduży, przy zachowaniu sporej powierzchni użytkowej. Ponad 100 metrowy dom to co najmniej kilka sporych rozmiarów pokoi, które możemy dowolnie zaaranżować. Wybierając projekt domu w Szczecinie lub jakimkolwiek innym mieście, warto mieć na uwadze wybory, na  które stawia większość.

Tradycyjne technologie budowlane

Przytoczony wcześniej raport wskazuje również jasno, że od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się budowa domów w technologii wykorzystującej tradycyjne metody murowania z cegieł ceramicznych. Co ciekawe – mimo rosnącego zainteresowania, wciąż nie zyskują na szerszej popularności domy szkieletowe lub kanadyjskie. Wybierane przez mieszkańców chłodnych i wymagających obszarów globu  – w Polsce ustępują miejsca tradycyjnym, ceglanym budynkom. Wielka szkoda – budowa domu z drewnianych bali jest nie tylko efektowna, ale również funkcjonalna i często dużo tańsza.

pozycjonowanie stron

Jak urządzamy wnętrza swoich domów? Nowocześnie!

Podobnie jak przy technologii budowlanej, podczas wyboru wystroju wnętrz Polacy kierują się sprawdzonymi rozwiązaniami. Nie martwcie się – wystrój na bogato jest od kilku ładnych lat bynajmniej niemile widziany. Na jego miejsce weszła za to nowoczesna klasyka, którą można nazwać wręcz minimalizmem. Spokojnie – Polacy potrafią jednak wprowadzić do swoich domów nutkę przytulności – nie bylibyśmy sobą, gdyby było inaczej!

budowa domów szczecin