Pułapki, które mogą czekać na Ciebie, podczas wyboru projektu domu.

Data dodania: 25.01.2018


Jeżeli planujesz taką inwestycję, jak budowa domu jednorodzinnego, pamiętaj, ze dobry projekt domu to podstawa jego wykonania. Firmy, które nie zajmują się tym profesjonalnie to jedynie strata pieniędzy. Pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu i wskażemy jakie rzeczy mogą uciec twojej uwadze. Zacznijmy od takiej kwestii, jak aranżacja przestrzeni. Oglądasz właśnie rzut projektu salonu, na którym bez żadnego problemu mieści się sporych rozmiarów zestaw wypoczynkowy, a także duży stół na sześć osób, kominek i generalnie zostało w nim jeszcze dużo wolnej przestrzeni. Kiedy jednak przychodzi do realizacji, może okazać się, że stół miał zaledwie 100 na 60 centymetrów, krzesła są tak małe, jak dziecięce, a kanapa owszem mieści się, ale ma jedynie pół metra głębokości, co z pewnością nie dodaje jej wygody. Niestety – pomniejszanie mebli na rzucie można spotkać na wielu prezentacjach, które będziesz oglądał przy okazji spotkania z deweloperem lub biurem projektowym. Zastanawiasz się, jaki wybrać punkt odniesienia? Najlepiej przyjąć szerokość kuchennego blatu, który z reguły ma około 60 cm – w tym aspekcie rzuty powinny być zgodne z rzeczywistym stanem domu. Kolejna istotna kwestia, na którą powinieneś zwrócić szczególną uwagę, są pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu – zwłaszcza łazienki. Dobrym sposobem jest wskazywanie w prezentacji rzutu linii, wzdłuż której wysokość pomieszczenia ma około 190 centymetrów. W kwestii poddasza musisz dokładnie przeanalizować ustawienie mebli i innych urządzeń.

Projektowanie domów Szczecin

Czas skontrolować szerokość garażu – wybierając projekt domu, pamiętaj, że jest on przeznaczony dla typowego użytkownika, który posiada standardowy model auta osobowego. Właśnie dlatego to co jest garażem z dwoma stoiskami dla średniej wielkości samochodów, może być jednostanowiskowym garażem dla większego samochodu typu SUV. Jeżeli zatem posiadamy większe auto i mimo tego zależy nam na podwójnym garażu – warto dokonać zmian w projekcie, jeszcze przed jego finalna adaptacją.

Domy Kołobrzeg

Jeżeli decydujesz się na tzw. gotowy projekt domu, zyskujesz pewność, że wybudowanie według niego domu nie będzie problematyczne, a budynek będzie kompletny i dobrze spełni swoją podstawową rolę. Mimo wszystko warto skontrolować przyjęte w projekcie rozwiązania i założenia konstrukcji domu. Nasza działka jak każda ma określoną specyfikę, dlatego standardowy projekt domu nie zawsze będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Warto przeanalizować go pod katem obciążeń wiatrem, zbrojeń stropów czy warunki geotechniczne. Czy wiesz, że wszystkie te elementy mają wpływ na fundamenty lub zbrojenie stropów? Założenia przyjęte w projekcie są wiążące, dlatego warto przyłożyć do niego większą wagę.

Budowa domów Szczecin

Jak urządzić apartament nad morzem?

Plusy i minusy mieszkania nad morzem