Poznaj sposoby na urządzenie idealnego domu energooszczędnego!

Data dodania: 04.10.2017


Czym charakteryzują się projekty nowoczesnych domów? Osoby wybierające ten styl architektoniczny stawiają na nieskomplikowane bryły połączone z eleganckim wykończeniem. Z roku na rok powstaje coraz więcej domów tego typu – Polacy coraz częściej decydują się na nowoczesne projekty, a krajobraz urbanistyczny kraju zmienia się w szybkim tempie. Jeśli jednak zdecydujemy się na budowę domu energooszczędnego, musimy dobrze zaplanować jego wykończenie, aby oszczędność energii stała się najprawdziwszym faktem.

Nie oszczędzaj na drzwiach i oknach podczas budowy domu!

Kiedy budowa domu zbliża się ku końcowi, nadchodzi czas na wykończenie go do stanu surowego zamkniętego. To idealny moment na zainteresowanie się tematem okien i drzwi, które finalnie zamontujesz w swoim domu. Nie wiesz, jakie to w zasadzie ma znaczenie? Jeśli wybierzesz produkt tańszy, bardzo często okazuje się, że jest on dużo gorszej jakości – takie okna i drzwi szybko mogą stać się nie do końca szczelne, co w efekcie prowadzi do utraty energii cieplnej przez budynek i większych strat finansowych. Jeśli wybierasz gotowy dom od developera – koniecznie upewnij się, jakie okna i drzwi są w nim zainstalowane. Twoje rachunki będą zdecydowanie niższe, jeśli postawisz na nowoczesne okna o dużym stopniu termicznej izolacji.

projektowanie stron szczecin

Jakie oświetlenie do domu energooszczędnego?

W sytuacji, kiedy zależy Ci na jak największej energooszczędności – kwestie systemu oświetlenia i dostępu do światła dziennego, mogą okazać się kluczowe. Dlaczego? Projekt domu może uwzględnić duże, oszklone powierzchnie, które nie tylko podkreślą nowoczesną stylistykę Twojego domu – pozwolą Ci również na korzystanie z energii emitowanej przez promienie słoneczne. Dobrze oświetlony dom, zapewni Ci oszczędność zarówno energii elektrycznej w postaci ograniczenia rachunków za prąd – również opłaty za ogrzewanie mogą okazać się niższe niż szacowałeś!

Jak wyposażyć dom energooszczędny?

Kwestie pojawiające się podczas projektu oraz budowy domu energooszczędnego mogą przysporzyć Ci nieco trudności – patrz jednak na zyski w szerszej perspektywie! Jeśli chodzi o wyposażenie budynku, szukaj sprzętów AGD oraz RTV, które odznaczają się wysoką klasą energetyczną. Im wyższa klasa oznaczona na urządzeniu za pomocą odpowiedniej litery alfabetu – tym większe oszczędności dla Ciebie! Uwierz, że ta inwestycja również zwróci się nieoczekiwanie szybko, ponieważ w trakcie użycia tego rodzaju sprzętów energooszczędność wynosi nawet 50% w porównaniu do urządzeń o niższej klasie.  

tworzenie portali internetowych

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom nie tylko wyglądał nowocześnie i był energooszczędny – zastanów się również nad wykorzystaniem systemu inteligentnego zarządzania. To właśnie on pozwala na integrację różnego rodzaju sprzętów i instalacji.

Winter Polska