Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych!

Data dodania: 25.01.2018


W dzisiejszych czasach bardzo cenna jest dla nas prywatność, ale również lubimy mieć cisze i spokój. Szukamy również kontaktów z naturą i chętnie spędzamy czas wśród zieleni. Czym charakteryzują się dzisiejsze domy jednorodzinne? Dzięki zastosowaniu w nich wyszukanych rozwiązań i ciągłym podążaniu za nowymi trendami otrzymujemy naprawdę ciekawą mieszankę. Współczesne trendy wyróżnia to, że funkcjonalność łączy się z oszczędnością, wnętrze jest spójne z najbliższym otoczeniem, a zanieczyszczenie powietrza staramy się ograniczyć do minimum. Czas, aby zajrzeć do środka nowoczesnego domu, aby przekonać się jakie rozwiązania projektowe w nim zastosowano. Czy wiesz, że najpopularniejszy projekt domu ostatnich lat to dom parterowy, jednorodzinny z poddaszem użytkowym? To dominujący trend, dlatego już dawno nikt nie stawia na duży, wielopiętrowy budynek, który docelowo ma służyć kilku pokoleniom. Dzisiaj dzieci są bardzo niezależne i rzadko zostają w domu wybudowanym przez rodziców. Wolimy dzisiaj rozsądnie zagospodarować parter, który będzie wygodny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Taka przestrzeń zapewnia wygodne funkcjonowanie dla wszystkich domowników oraz umożliwia łatwą komunikację między nimi, co służy budowaniu silnych więzi.

Budowa domów Szczecin

Dlaczego domy parterowe z poddaszem użytkowym stały się tak popularne wśród osób planujących projekt domu, a następnie jego budowę? Pamiętaj, że to rozwiązanie wyróżnia się większą funkcjonalnością, ale również jest tańszą opcją, która znacznie ogranicza czas całej budowy. Nie martw się – jeżeli budżet na to pozwoli i zajdzie taka konieczność, zawsze możesz postawić na rozszerzenie inwestycji i rozbudowę poddasza, dzięki której zyskasz dużo dodatkowego miejsca.

Jeżeli mówimy już o pieniądzach – przyjrzyjmy się przy tej okazji rozmiarom obecnie budowanych domów jednorodzinnych. Najczęściej wybierany projekt domu to niewielki budynek, którego powierzchnia absolutnie nie przekracza 150 metrów kwadratowych. Wiąże się to nie tylko z ceną i warunkami ekonomicznymi (coraz wyższa marża kredytów i rosnące wymagania banków odnośnie kredytobiorców), ale także naciskiem na życie w praktycznym stylu. Pomyśl tylko – mniejszy dom to w końcu mniejsze rachunki za ogrzewanie, a także szybsze i sprawniejsze sprzątanie wszystkich jego pomieszczeń!

Podczas takiego wyboru, jak projekt domu dużo osób wybiera elementy naturalne. Myślisz nad drewnem lub kamieniem na elewacji? Świetnie, ale istnieją również takie rozwiązania, jak zielony dach czy ogrody wertykalne zdobiące wewnętrze ściany budynku. Można powiedzieć, że natura dosłownie wkroczyła do naszych wnętrz. Zaciera się dzięki temu granica między obszarem na zewnątrz, a przestrzenią w środku domu.

Projektowanie domów Szczecin