Wirtualny spacer po domu

Data dodania: 02.10.2016


Patrząc na przygotowany przez architekta plan swojego nowego domu, trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał w rzeczywistości. Irytujące są wszystkie kreski, które nakładają się na siebie, mieszają w oczach, a o każdy szczegół trzeba dopytywać. Może się okazać, że niektóre elementy zostały przez nas niedopatrzone lub zwyczajnie nie wiedzieliśmy na co zwracać uwagę. To, co widać na papierze czy nawet wizualizacji, w procesie budowy domu może się okazać czymś zupełnie innym. Współczesna technika rozwiązała ten problem, prezentując najnowsze wirtualne gogle – Oculus Rift, które pozwalają na wirtualny spacer po domu, jeszcze zanim zostanie wybudowany.

Oculus Rift to nowatorskie rozwiązanie, wykorzystywane przez deweloperów z myślą o wygodzie klienta. Jednak nie każdy architekt posiada takie gogle w swojej ofercie. Na wirtualny spacer może zabrać nas np. TLS Developer. Posiada on bogatą ofertę gotowych domów, a także proponuje projekty indywidualne. Dzięki okularom Oculus Rift możemy obejrzeć i ocenić nasze przyszłe lokum osobiście, jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu.

Oculus Rift to innowacyjna technika, wciąż udoskonalana. W goglach umieszczone są dwa wyświetlacze, na których wyświetlany jest obraz z monitora. Okulary zakłada się na głowę, a sygnał wysyłany z ich czujników wędruje do komputera. Tam następuje błyskawiczna analiza orientacji naszej głowy względem obrazu – i trafia z powrotem do gogli, przed nasze oczy. Końcowy efekt jest zdumiewający. Możemy kręcić głową na wszystkie strony, a obraz będzie sprawiał wrażenie prawdziwego świata.

wirtualny spacer po domu oculus firt gogle deweloper Szczecinfot. wirtualne gogle, TLS Developer

Urządzenie Oculus Rift jest rewolucyjne – jego głównym celem było stworzenie wirtualnej rzeczywistości dla użytkowników gier, lecz jego zastosowanie może być znacznie szersze. Wspomniany wcześniej deweloper ze Szczecina zaadaptował je do budowy domów, co pozwoliło na efektowną wizualizację budynków. Inne branże mogące na tym skorzystać, to np. medycyna. Okulary mogą być pomocne przy leczeniu traum i fobii. Gogle skonstruowane są w taki sposób, by dopasować się do każdego użytkownika. Posiadają panele regulujące odległość wyświetlaczy od oczu, możliwa jest również wymiana soczewki. Urządzenie samo automatycznie mierzy rozstaw źrenic, więc nie potrzebne są kolejne regulacje. Wszystko po to, by gogle były jak najbardziej uniwersalne i mogły być użytkowane nawet przez osoby z wadą wzroku.

Branża budowlana to idealny target dla gogli Oculus Rift. Kto z nas nie chciałby przejść się po swoim nowym domu jeszcze w fazie projektowania? Dzięki nowinkom technicznym mamy taką sposobność, co umożliwia nam, jako jeden z niewielu,  TLS Developer. Zanim budowa domu się rozpocznie, przekonaj się na własne oczy, jakich spodziewać się efektów.